co kupić w Turcji
Sklepy

Co kupić w Turcji

Turcja to bardzo różnorodny i ciekawy kraj. Można tu spotkać wiele wspaniałych i oryginalnych rzeczy. Wystarczy tylko wyszukać lokalnych dostawców i kupić od nich produkty o naprawdę wysokiej renomie.

Z czego słynie Turcja?

A choćby z aromatycznych i rozpływających się słodyczy. Baklawa to przysmak, którym zajadają się w tym regionie świata prawie wszyscy, Jest to rodzaj bardzo słodkiego ciasta przekładanego orzechami, migdałami i pistacjami z cukrem. Czasami jest polana także odrobiną miodu.

Równie wiele doznań smakowych przynosi chałwa. Ona podobnie jak baklawa po prostu sama rozpływa się w ustach. Z innych słodkości warto spróbować owocowej galaretki oprószonej cukrem pudrem. Jej smak naprawdę pobudza wszystkie kubki smakowe i jest godny zapamiętania.

A co z innymi kulinarnymi wyrobami?

Turcja jest krajem, który po prostu słynie z aromatycznych i niepowtarzalnych przypraw. Grzechem byłoby nie zapatrzyć się w nie, będąc tutaj. Poza nimi godna uwagi jest również kawa i herbata. To rośliny, które są tutaj doceniane i w ich uprawę wkłada się sporo wysiłku i zaangażowania.

Smakołykiem, obok którego nie da się obojętnie przejść, są owoce granatu. Wielu Europejczyków wprost nie umie ich sobie odmówić, by nie zabrać ich ze sobą. Rozchwytywany jest szczególnie syrop z tych owoców.

Co kupić w Turcji z produktów tekstylnych?

W Turcji produkuje się przepiękne dywany. Są one znacznie lepszej jakości i miękkości niż te europejskie i choćby z tego powodu warto je sobie sprawić. Do prawdziwych arcydzieł rękodzieła należą z kolei misy ozdobne i talerze. Porcelana jest tutaj naprawdę wyjątkowa. Duże wrażenie na zagranicznych turystach robią też wyroby skórzane typu portfele, paski do spodni, płaszcze czy torebki. Są one wykonane z dużą precyzją i starannością.

Osobom, które lubią nietuzinkowe pamiątki, z pewnością do gustu przypadnie oko proroka, czyli specjalny turecki amulet, który ma chronić przed złem i przyciągać do nas jedynie dobre fluidy. Co ciekawe ma on różne warianty, może być na przykład magnesem na lodówkę.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *