własnoręczny prezent dla przyjaciółki
Dla kobiety

Własnoręczny prezent dla przyjaciółki

Zasady wybierania prezentów dla przyjaciół są proste: najpierw należy poznać, co kto lubi. Jednej osobie spodoba się np. nowa bluzka czy książka, dobrze dobrany kosmetyk. Alternatywą dla prezentów kupowanych może być jego wykonanie, co ma swoje plusy i minusy.

Utrafić w gust

Własnoręczny prezent dla przyjaciółki może okazać się dosyć dobrym pomysłem, jeżeli trafimy w gust danej osoby. Niewątpliwym plusem są znacznie niższe koszta wykonania danego przedmiotu niż zakupu (chociaż może to być sprawa dyskusyjna). Przyjaciółka może docenić to, że zwykle takie prezenty są tworzone “od serca”.

Jednakże znacznie widoczniejsze od zalet są wady. Pierwszą wadą jest ich czasochłonność – nie można udawać, że wykonanie prezentu zabiera czas, który może okazać się dla nas cenny. Rękodzieło wymagać może umiejętności, których nie posiadamy, a sama nauka może przychodzić z trudem, lub być po prostu nieopłacalna. Najgorszą wadą takiego prezentu jest to, że, po poświęceniu jakichś środków finansowych (większych czy mniejszych, ale zawsze), czasu spędzonego na wykonanie przedmiotu oraz wysiłku, jaki weń włożyliśmy, prezent może się po prostu nie spodobać.

Co nie jest dobrym pomysłem

Jeżeli chodzi o dobór takiego prezentu, tu raczej jest niewielki wybór, gdyż prezent ma sprawić danej osobie radość. Najodpowiedniejszym jest biżuteria. Obrazek czy piosenka odpadają – obrazek zostanie powieszony na ścianie (w jakimś ciemnym zakamarku, jeżeli nie jest udany lub co gorsza, wyrzucony). Piosenka może być prezentem, ale jedynie dla ukochanej osoby.

To może biżuteria?

Za to każda kobieta, niezależnie czy nosi, czy nie, ucieszy się z biżuterii – jest to prezent najodpowiedniejszy, gdyż może być później przydatny, np. w celu uzupełnienia jakiejś kreacji i, nawet niemal zapomniany, po kilku latach leżenia w szufladzie, może znaleźć swój użytek, wychodzę bowiem z założenia, że najlepsze prezenty są takie, żeby dana osoba się nimi nie tylko cieszyła, ale ich używała, chociażby za nie wiadomo jaką liczbę lat, a prezent w postaci naszyjnika czy bransoletki (nie każda kobieta przebija uszy) może znaleźć swoje zastosowanie.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *