Sklepy

Idealne ubrania na jesienne treningi na powietrzu

Miłośnicy sportu nie odmawiają sobie aktywności na świeżym powietrzu nawet jesienią. Aby jednak  trening był efektywny i przede wszystkim bezpieczny dla naszego zdrowia, warto odpowiednio się do tego przygotować. Podpowiadamy, jak skompletować wygodny strój na jesienny trening na dworze. 

Bielizna termoaktywna

Bielizna to pierwsza warstwa sportowego ubrania, która ma bezpośredni kontakt z naszą skórą. Podczas aktywności fizycznej nasze ciało się poci, a to oznacza, że na powierzchni skóry tworzy się wilgoć. Jeśli nie zostanie ona z niej odprowadzona, w kontakcie z chłodnym powietrzem czy wiatrem może doprowadzić do przeziębienia. Dlatego ważne jest, aby jesienią zawsze zakładać na siebie bieliznę termoaktywną, która jest wykonana z materiału umożliwiającego odprowadzenie wilgoci na zewnątrz, dzięki czemu skóra jest zawsze sucha.

Koszulka sportowa

Kolejną warstwę odzieży sportowej powinna stanowić wygodna koszulka bez rękawów lub z krótkim rękawem, wykonana z elastycznego materiału. Ważne jest, aby koszulka miała odpowiedni krój nie krępujący ruchów podczas treningu, natomiast szwy były na tyle płaskie, by nie odciskały się na skórze. Wysokiej jakości koszulki sportowe znajdziemy między innymi w ofercie marki 4F.

Bluza 

Bluza sportowa przyda się podczas jesiennych treningów nawet wówczas, gdy temperatura za oknem wynosi powyżej 15 stopni Celsjusza. O tej porze roku wiatr jest już dość chłodny, więc mimo słońca i ogólnego ciepła lepiej nie ryzykować przeziębieniem i uprawiać sport w dodatkowej warstwie ubioru. Odpowiednia do tego bluza powinna być dopasowana do sylwetki, zapinana na zamek, najlepiej z kapturem lub kołnierzem, który można postawić zasłaniając szyję przed wiatrem i chłodem. Dobrym pomysłem jest wybór bluzy posiadającej z tyłu płaską kieszonkę, w której możemy schować niezbędne, drobne akcesoria, jak pieniądze czy klucze.

Kurtka 

Kompletując jesienny strój do treningów na świeżym powietrzu nie zapomnijmy o kurtce. Nie musi ona być dodatkowo ocieplana, jeśli założymy ją na ciepłą bluzę. Ważne jednak, aby chroniła przed deszczem i wiatrem. Taka kurtka powinna być wykonana z oddychającego materiału, który będzie sprzyjał odprowadzaniu wilgoci na zewnątrz. Kurtka powinna mieć kaptur i nieco dłuższy tył chroniący nerki przed chłodem.

Buty do jesiennych sportów

Bardzo ważnym elementem stroju treningowego na jesień jest obuwie. Przede wszystkim powinno ono być dopasowane do rodzaju aktywności. Inne buty wybierzemy bowiem do biegania, a inne do treningów statycznych. Wybierając takie obuwie należy zadbać o to, aby było wykonane z wysokiej jakości materiałów oddychających, co zapobiega zatrzymywaniu wilgoci i potu wewnątrz buta. Warto pamiętać, że jesienią podłoże może być mokre, błotniste lub nawet oblodzone, jeśli wystąpią przymrozki, dlatego buty treningowe powinny posiadać bardzo dobrą przyczepność. Ponadto musimy zwrócić uwagę na to, aby zapewniały one odpowiednią amortyzację oraz stabilizację. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko ewentualnych kontuzji spowodowanych nieprawidłowym ułożeniem stopy na podłożu.

Tak skompletowany strój do treningów jesiennych zapewni nam wygodę oraz bezpieczeństwo, gwarantując również pełną satysfakcję z naszych osiągnięć sportowych.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *