Sklepy

Kreatywny prezent dla gości

Przyjęło się w naszej kulturze, że przybywając w gościnę, wręczamy gospodarzom podarunki. To piękny obyczaj, który podkreśla szacunek do odwiedzanego domu, czyli ludzi, którzy go zamieszkują. Niemniej obdarowani nie pozostają dłużni i odwdzięczają się skromnym, lecz miłym prezentem, na przykład w formie słodkości. Dotyczy to także pary młodej, która w taki miły sposób odwzajemnia się gościom.

W związku z tym pojawia się wiele pomysłów na mały upominek… Który z nich wybrać?

Podarunek DIY

Goście przybywają do nas z różnych zakątków kraju, a bywa i tak, że odbywają dość długą i żmudną podróż, która zaczyna się poza granicami naszego kraju. Szczególnie, kiedy zapraszamy ich na ważną i przełomową w naszym życiu uroczystość jak ślub, bardzo chcą być z nami i swoją obecnością wyrazić swoje przywiązanie. W zamian uczestniczą w atrakcyjnej zabawie i mają okazję spróbować różnych smakołyków.

Wracają zaś do domów z serdeczną pamiątką. Jest ona swoistym podziękowaniem za przybycie. Przyjmuje rozmaitą formę, ale z reguły jest to drobny upominek, na przykład ładnie opakowane słodkości. Ostatnio modne są podarunki DIY, skrót ten jest rozwinięciem zwrotu do it yourself , a mówiąc po naszemu: zrób to sam. Ciekawą propozycją są produkty Cookiemix, czyli zestawy zdrowych i pożywnych składników (np. nasion słonecznika, sezamu), z których w prosty i zarazem satysfakcjonujący sposób przyrządza się domowe wypieki. Umieszczone są w przyjemnych dla oka słoiczkach, które same w sobie stanowią ozdobę i element dekoracji. Poza tym są to prezenty spersonalizowane, gdyż na wieczku oraz karteczce umieszcza się skomponowane przez siebie dedykacje bądź podziękowania.

Ciastka na prezent

To kreatywny podarunek dla gości, wymaga bowiem pewnych zdolności manualnych oraz pomysłowości. Tego rodzaju ciastka na prezent nie zostaną szybko zjedzone przez obdarowanych, lecz będą czekały na odpowiedni moment. Nigdy przecież nie wiadomo, kiedy przyjdą goście, których nazywa się niezapowiedzianymi. Wówczas warto poczęstować ich świeżo upieczonymi łakociami.

Co istotne, wystarczy tylko dodać masło i pyszny poczęstunek mamy gotowy.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *