wybieramy prezent dla 10 latka
Dla dziecka

Wybieramy prezent urodzinowy dla 10 latka

Dla dzieci urodziny to naprawdę szczególny dzień w roku. Zmienia się liczba ich lat, a w przypadku tych młodszych dzieci, rok więcej, oznacza dla nich kolosalną różnicę. Jaki prezent wybrać, aby ucieszyć 10 latka? To z pewnością nie jest łatwa zagadka, ale pomożemy Ci w jej rozwikłaniu!

Jacy są dzisiejsi dziesięciolatkowie?

Dziesięciolatkowie, zarówno chłopcy, jak i dziewczynki, stoją na progu pomiędzy okresem dziecięcym, a dojrzewaniem. Wiadomo, że u każdego dziecka przebiega ono indywidualnie, ale dziecko dziesięcioletnie z pewnością niedługo wejdzie w okres zmian dojrzewania. Dzieci w tym wieku zazwyczaj są pogodne, radosne, otwarte na świat, a ich umysły powinny chłonąć informacje w zawrotnym tempie. Jest to jeszcze ten czas w rozwoju, w którym dziecko potrzebuje kontaktów z rodzicem, rozmowy i zapewnienia poczucia bezpieczeństwa, ale coraz więcej czasu będzie chciało przebywać z rówieśnikami.

Dobierz prezent dla 10 latka do jego zainteresowań

Znacząco ułatwisz sobie zadanie, jeśli dobrze znasz zainteresowania 10 latka, którego chcesz obdarować prezentem urodzinowym. W takim przypadku kieruj się przede wszystkim zainteresowaniami dziecka. Jeśli chłopiec lub dziewczynka interesuje się światem przyrody, możesz mu kupić atlas zwierząt, lub składaną figurkę ulubionego zwierzaka. Wiele dzieci ma swoje ulubione bajki animowane i z pewnością ucieszą się z pomysłowego gadżetu z motywem właśnie z ulubionej bajki – może to być piórnik z wyposażeniem, koszulka i bluza z kolorowym nadrukiem czy zestaw akcesoriów do rysowania i malowania.

Gry i zabawki edukacyjne dla 10 latka

Nie musisz wydawać dużo pieniędzy, aby kupić wartościowy i mądry prezent dla 10 latka. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się gry planszowe i logiczne. Zyskały one zainteresowanie zarówno w kręgu starszych i młodszych dzieci. Możesz postawić na klasyczne gry planszowe – takie jak szachy, warcaby, Monopoly, ale możesz wybrać coś, co będzie nawiązywało do zainteresowań dziecka – np. gra planszowa Hobbit, Scrabble, Wsiąść do pociągu. Zwracaj uwagę na to, aby gra, którą chcesz sprezentować dziecku była porządnie wydana, dzięki temu będzie ona miała szansę przetrwać dłużej, niż kilka tygodni.

Zabawki i gadżety elektroniczne

Jeśli wiesz, że dziesięciolatek interesuje się elektroniką, możesz podarować mu dziecięcy smartwatch lub okulary 3D, do których można podpiąć telefon komórkowy i odpowiednią aplikację, aby wyświetlić kolorowy ekscytujący świat w 3D. Dzieci, które interesują się samochodami, z pewnością ucieszą się ze zdalnie sterowanego modelu auta, lub modelu, który można samodzielnie złożyć, a potem obsługiwać. 

Prezenty dla młodych sportowców

Dzieci dziesięcioletnie zazwyczaj chętnie uprawiają już którąś z dyscyplin sportowych. Chłopcy bardzo często grają w piłkę nożną czy w koszykówkę, dziewczynki w tym wieku doskonalą się w technice pływania lub w tańcu. Niezależnie od tego, jaką dziedzinę sportu wybrało dziecko, warto wesprzeć je, kupując mu profesjonalny sprzęt sportowy. Mogą to być buty do gry w piłkę nożną lub koszową, strój do gry w siatkę czy dobre okulary pływackie. Jeśli Twój dziesięciolatek nie bardzo interesuje się sportem, być może jest to dobry moment na to, aby zainteresować go którąś z dziedzin sportu? Możesz dyskretnie podpytać, czy nie chciałby zacząć uczyć się jazdy na deskorolce lub na łyżworolkach. W ten sposób zyskasz dodatkowe informacje, które pomogą Ci wybrać odpowiedni prezent dla dziesięciolatka.

Nietypowy prezent dla 10 latka

Jeśli dobrze znasz dziesięciolatka, który będzie obchodził swoje urodziny, możesz zdecydować się na wybór bardziej niekonwencjonalnego prezentu. Dobrym przykładem będzie zakup instrumentu muzycznego, wykupienie karnetu rocznego do ZOO czy miesięczny kurs jazdy konnej dla początkujących.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *