Prezenty dla gości ślubnych
Sklepy

Prezenty dla gości ślubnych

Dzień ślubu to moment, który ma być idealny dla pary młodej. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Jednym z elementów ślubnej tradycji są prezenty dla gości. Co wręczyć, jak zapakować i czy w ogóle warto?

Prezenty weselne dla gości


Decyzja o wręczaniu prezentów dla gości ślubnych często podyktowana jest budżetem, który zdarza się, że jest ograniczony. Warto jednak podziękować swoim gościom za to, że tak ważny dzień w życiu młodych ludzi, jakim jest ślub goście spędzają z parą młodą.

Weselne prezenty dla gości nie muszą być bardzo okazałe i drogie. Symboliczny gest jak pięknie zapakowana czekoladka, kolorowy lizak, czy migdały w pudełeczku nie są dużym wydatkiem, a robią bardzo pozytywne wrażenie. Goście wiedzą, że para młoda docenia ich obecność, że jest to dla nich ważne.

Jak wybrać prezenty dla gości ślubnych?


Wybór prezentu jest niezmiernie ważny. Wręczając gościom bardzo osobisty prezent para młoda daje sygnał, że przemyślała prezent, przyłożyła się do zorganizowania go. Goście dzięki temu mają świadomość, że ich obecność została doceniona i ma znaczenie.

Bardzo ciekawymi i uroczymi prezentami jest słoiczek miodu od lokalnego pszczelarza, czy własnoręcznie zrobiony dżem. Dodatkową atrakcją może być elegancko przyozdobiony słoiczek, którego wieczko może być ukryte pod lnianym materiałem, można dołączyć drewnianą łyżeczkę do miodu, czy elegancką nalepkę z nazwą.

Kolejnym pomysłem na prezenty dla gości ślubnych są małe buteleczki alkoholu. Szampan czy domowa nalewka to trunek, który nie zmarnuje się w żadnym domu.

W zależności od stylu, w jakim jest urządzone wesele warto obdarować gości kwiatem w małej doniczce, świecami zapachowymi, aromatycznymi mydełkami, czy mieszanką kaw lub herbat. Są to weselne prezenty dla gości, które pozwolą odprężyć się, zrelaksować oraz przywołać miłe chwile wspólnie spędzone.

Warto również pomyśleć o takim prezencie, jak płyta z muzyką, czy podziękowanie na kartce, które będzie zawierało zwykłe „dziękuje” oraz uzasadnienie dlaczego zależało Wam na obecności gości.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *