prezent na rocznicę komunii
Dla dziecka

Prezent na rocznicę komunii

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu dziecka, momentem fundamentalnych zmian na gruncie duchowości. Ten niezwykły dzień świętuje się zazwyczaj w rodzinnym gronie. Na uroczystość zjeżdżają się ciocie, wujkowie, babcie i dziadkowie, nawet ci mieszkający bardzo daleko. Szczególnymi gośćmi są rodzice chrzestni dziecka.

Duchowy wymiar wydarzenia

Wymiar materialny nie jest istotą tego wydarzenia, lecz nikogo nie dziwi dawanie prezentów młodemu człowiekowi. Przyzwyczailiśmy się do tego i takie zachowanie stało się swoistą tradycją uświetniającą świętowanie. Najbardziej popularne są upominki tematyczne, a więc różne dewocjonalia – na przykład łańcuszek oraz medalik. Dużym zainteresowaniem pośród kupujących prezent na Pierwszą Komunię dziecka cieszą się sprzęty elektroniczne, zegarki na rękę tudzież rowery.

Prezent na rocznicę komunii z reguły jest mniej kosztowny. Generalnie cena nie gra roli, liczy się miły gest. Warto jednak kupić coś funkcjonalnego, przedmiot, który nie będzie się przez lata kurzył na dnie szafy. Jeżeli chcemy wybrać produkt związany z religią, kuszącą propozycją jest Pismo Święte, modlitewnik, albo książka z historiami na podstawie Biblii.

Co lubi dziecko?

Czym się kierować podczas przeglądania sklepowych półek? Z pewnością ważnym czynnikiem są zainteresowania dziewczynki lub chłopca, dla którego przeznaczony będzie podarunek. Dla miłośnika sportu może być to piłka, zaś amatora wirtualnych rozgrywek niewątpliwie ucieszy nowa gra. Dzieci coraz rzadziej czytają książki, co nie znaczy, że nie powinniśmy ich do tego zachęcać. Ciekawa lektura to znakomita pamiątka, zwłaszcza z życzeniami od członka rodziny.

Kolejnym godnym uwagi pomysłem jest statuetka upamiętniająca rocznicę komunii. W sklepach internetowych można znaleźć wiele wariantów stylistycznych. Nie musi być to typowe trofeum przypominające puchar, ale przykładowo otwarta książka, pudełko, albo medal. Jedno spojrzenie na taki przedmiot przywoła u młodego człowieka istną lawinę pozytywnych skojarzeń i wspomnień z dzieciństwa.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *