Prezent dla babci diy
Dla kobiety

Prezent dla babci – diy

Babcie to osoby, które scalają rodzinę. Mają zawsze czas i wiele miłości, którą są gotowe obdarowywać bliskich. W ramach wdzięczności za tą gotowość do poświęceń, warto ofiarowywać im prezenty. Najlepsze są te zrobione własnoręcznie. Co można przygotować dla babci?

Laurka

Najprostszy prezent dla babci diy to kartka. Może przygotować ją nawet małe dziecko. Wystarczy kartka z bloku, którą składa się na pół i kredki, flamastry lub dowolne dodatki. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Na kartce można przykleić też pomalowany suchy makaron, kolorowe piórka i brokat. Ważne, by kartka oddawała szczere uczucia.

Kwiaty z papieru i słomek

Każda babcia z pewnością doceni własnoręcznie wykonany bukiet. Kwiaty można przygotować z papieru kolorowego, krepy lub bibuły. Za łodyżkę mogą posłużyć słomki do napojów lub druciki. Wszystko zależy od zdolności motorycznych dziecka. Im jest ono starsze, tym bardziej skomplikowane i zaawansowane wzory może tworzyć.

Świecznik diy

Dla babci można też przygotować świecznik ze starego słoika. Do tego celu najlepsze są małe słoiki np. po przecierze pomidorowym lub drzemie. Wystarczy pomalować je farbą plakatową i pozwolić jej wyschnąć do końca. Gwint słoika można ozdobić wstążeczką lub sznureczkiem zawiązanym na kokardkę. Do niego można też przyczepić bilecik z miłym słowem dla babci lub z wierszykiem. Do świecznika można wstawić prosty i tani tealight.

Mydełko diy

To trudniejszy prezent, ale na pewno przypadnie babci do gustu. Żeby przygotować mydło można skorzystać z bazy glicerynowej, którą można kupić w wielu sklepach z produktami ekologicznymi lub po prostu kupić mydło w drogerii. Następnie kroi się je na drobne kawałki i rozpuszcza w kąpieli wodnej. Do płynnej masy można dodać wybrane olejki eteryczne, suszone kwiaty albo suszone plastry pomarańczy.

Ciekawie będzie wyglądał też anyż gwieździsty i całe laski cynamonu. Masę można przelać do silikonowej formy albo do zwykłego plastikowego kubeczka, który po zastygnięciu masy zostanie rozcięty. W ten sposób można szybko i dość prosto wyprodukować mydełka, których nie można kupić w żadnym sklepie.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *