Dla dziecka

Jakie gry planszowe na prezent wybrać? Propozycje

Gry planszowe w ostatnich kilku latach przeżywają swój prawdziwy renesans. Najlepsze tytuły zdążyły zaskarbić sobie prawdziwą rzeszę fanów, którzy doceniają “analogowy” charakter rozrywki. Doskonale wiedzą o tym producenci, którzy przygotowali szereg propozycji i dla starszych, i dla najmłodszych sympatyków planszówek. Jakie tytuły będą stanowiły dobry wybór dla najmłodszych? Co ucieszy tych trochę starszych? Jaki wariant wciągnie miłośnika strategii?

1. Gra dla dziecka

2. Gry dla starszych pociech

3. Gry planszowe na prezent dla miłośnika strategii

Gdzie kupować planszówki na prezent? Wiele tytułów dostępnych jest w księgarniach, a nawet supermarketach, jeśli jednak poszukujesz szczególnie godnych uwagi pozycji, sprawdź asortyment wyspecjalizowanych sklepów internetowych.

Gra dla dziecka

Gry wideo czy na konsolę to nie wszystko – dobrze dobrany tytuł pozwoli najmłodszym odkryć pełnię radości, jaką daje gra planszowa. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę? Poznaj kilka propozycji.

  • Na końcu języka

To ciekawa propozycja edukacyjna dla dzieci. Celem gry jest rozwijanie umiejętności językowych oraz poszerzanie zasobu słownictwa. Nawet najmłodsi będą bawić się świetnie, ucząc przy okazji.

  • Dobble Minionki

Świetna zabawa dla całej rodziny z bohaterami popularnej bajki w roli głównej. Gra rozwija spostrzegawczość i refleks: zadaniem graczy jest jak najszybsze dopasowanie kart ze wspólnym symbolem. Zabawa, mimo że prosta, jest bardzo emocjonująca i angażująca wszystkich członków rodziny.

Gry dla starszych pociech

Najlepsze gry planszowe skutecznie wciągną w rozgrywkę nastolatków. Na jakie tytuły warto zwrócić uwagę?

  • 7 Cudów Świata

To gra, która od wielu lat zachwyca na całym świecie, czego potwierdzenie stanowią liczne wznowienia. Gracze wcielają się w przywódców antycznych miast, a podczas rozgrywki starają się rozwinąć zarządzane terytoria pod względem gospodarczym, kulturalnym i wojskowym. Zasady nie są skomplikowane, ale sama rozgrywka wymaga myślenia i opracowania strategii.

  • Marvel: Rękawica nieskończoności

Pozycja dla prawdziwych fanów Avengersów. To angażująca gra karciana wymagająca dedukcji i szybkiego podejmowania decyzji. Od początku gry uczestnicy muszą współpracować, by pokonać Thanosa, ale jednocześnie rywalizują ze sobą, by przetrwać jak najdłużej.

Gry planszowe na prezent dla miłośnika strategii

Planszówki strategiczne to niekwestionowane królowe wszystkich gier. Będą wspaniałym prezentem. Sprawdź dwa poniższe tytuły.

  • Istanbul Big Box

Każdy gracz przewodzi drużynie złożonej z kupca i jego pomocników, przemierzając poszczególne lokalizacje na terenie bazaru i wykonując konkretne akcje. Wszystkie działania mają na celu zdobycie rubinów – wygrywa ten, kto zrobi to pierwszy.

  • Kryminalne zagadki

To seria planszówek stworzona z myślą o miłośnikach kryminałów. Proste zasady wymagają dedukcji i logicznego myślenia.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *