co Polacy kupują najczęściej?
Sklepy

Co Polacy kupują najczęściej?

Nawyki Polaków w kwestii kupowania bywają zależne od czasów i okoliczności. W dobie konsumpcjonizmu zakupy są wręcz codziennością dla niektórych osób. Mowa tutaj o żywności, ale i przedmiotach codziennego użytku, rzadziej dóbr luksusowych.

Na co chętnie wydajemy?

Okazuje się, że Polacy najwięcej pieniędzy (poza żywnością) przeznaczają na odzież. Sklepy internetowe jak i te w galeriach handlowych, codziennie kuszą nas promocjami. Marki wprowadzają nowe kolekcje co kilka tygodni, pozwalając każdemu na znalezienie w swoim sklepie tego co interesujące. Mieszanie różnych stylów sprawia, że w jednym sklepie może ubrać się cała rodzina, a dzięki dość tanim ubraniom (szytym na masową skalę z tanich materiałów), można pozwolić sobie na kupowanie ich w nadmiarze. Stereotyp jakoby kobiety posiadały po dwadzieścia par butów zaczyna dotyczyć również mężczyzn, którzy kupują odzież na większą skalę niż kilka lat temu.

Polacy chętnie wydają pieniądze również na swoje zainteresowania. Mowa tutaj o książkach, płytach muzycznych, filmach czy biletach do kin oraz teatrów. Biblioteki i wypożyczalnie filmów zaczynają przechodzić do lamusa, ponieważ Polacy lubią gromadzić własne biblioteczki książkowe oraz filmowe. Rezerwacja miejsc w kinie również kosztuje jak i sam bilet. Okazuje się, że Polacy lubią tę formę rozrywki. Wycieczka do kina w weekend to świetna okazja by poznać nowości kinowe i spędzić czas z przyjaciółmi bądź rodziną.


Różnego rodzaju sprzęty RTV, gadżety elektroniczne oraz niezbędne sprzęty domowe, również są na liście zakupów u Polaków. Toster na promocji, nowy telefon dla dziecka czy nowoczesne słuchawki – to tylko szczyt góry lodowej wydatków Polaków, lubujących się w wydawaniu pieniędzy na elektronikę.


Jednak w dzisiejszych czasach najwięcej pieniędzy Polacy wydają na wspomnianą wcześniej żywność. Ceny rosną, a lodówkę trzeba uzupełniać co kilka, dlatego tak często chodzi się na zakupy do supermarketów.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *