Sklepy

Co kupić w Czechach?

Nasi południowi sąsiedzi cieszą się sympatią i uznaniem Polaków. Lubimy jeździć do Czech na narty lub zwiedzać zjawiskowe miasta. Tym co jednak tak bardzo nas uwodzi są tanie i swojskie czeskie smakołyki. W takim razie co kupić w Czechach?

Alkohole

Pierwszym skojarzeniem z Czechami mogą być góry, narty oraz piękna Praga. Tym co jednak jest czeskie i chętnie kupowane, nie tylko przez Czechów jest regionalne piwo Kozel. Występuje w wersji jasnej i ciemnej. Sam smak jest znacznie bardziej słodki niż tradycyjne piwo polskie.
Nie można zapomnieć o najsławniejszym czeskim rumie Božkov Tuzemský. Chętnie pije się go z dodatkami jako rozgrzewający napój. Inni dodają go również do wypieków.

Słodkie napoje

Nie ma nic bardziej czeskiego niż osławiona Kofola. Można powiedzieć, że jest to czeski odpowiednich naszych napojów w smaku podobnych do coli. Zawiera specyficzny posmak ziół przez co nie każdy staje się jej fanem, ale jako turyście zawsze warto spróbować czeskiej coli.

Coś słodkiego na ząb

Czeskie słodycze nie są może tak sławne jak czeski alkohol, ale każdy wyprawiając się do Czech słyszał i jadł tzw. czekoladę studencką – Studentská. Sprzedawana jest w różnych tradycyjnych smakach, a przy tym pełna orzechów, rodzynek i owocowych żelków.
Czeskim standardem jest również wafelek z nadzieniem nazywany Fidorka. Wafelek oblany jest grubą warstwą czekolady w trzech rodzajach (gorzka, biała i mleczna).

A na śniadanie…

Czeskie rohliky cieszą się uznaniem jako pożywne śniadanie. To nic innego jak tamtejsze rogaliki, których nie mają Czesi w zwyczaju rozkrajać. Upodobali sobie maczać rogaliki w dżemie bądź maśle. Na sucho również są pyszne, ale poleca się bardziej te wypiekane bezpośrednio w piekarni. Wtedy zachowują swoją świeżość i miękkość.

Czeski obiad

Knedle goszczą na czeskich stołach bardzo często. Można je zakupić bez problemu w supermarkecie. Wyrabiane są z ziemniaków jako dodatek do dań z mięsem, ale istnieje również wersja knedli bułczanych.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *