Sklepy

Lody na prezent – jaki wybrać smak?

Przed transformacją systemową smakosze lodów raczej nie mieli w czym przebierać. Zmieniło się to na początku lat dziewięćdziesiątych, Wtedy też do sklepów trafiły lody pochodzące od zachodnich producentów. Mimo to wciąż lubimy te tradycyjne smaki, czyli śmietankowe i czekoladowe. Czasem jednak decydujemy się na śmielszą próbę, eksperymentując z niecodziennym smakiem. Obecnie trudno sobie wyobrazić lody o smaku, który nie byłby oferowany w żadnym zakątku na Ziemi. W Polsce ostatnio dość dużą popularnością cieszą się lody wegańskie oraz warzywne. Jakie jeszcze smaki możemy przetestować?

Lody, czyli pełna paleta smaków i doznań

Lody w różnych krajach smakują odmiennie. Ma na to też wpływ klimat danego miejsca, ale nam przede wszystkim chodzi o coś innego. Otóż rozmaite narody mają inne preferencje kulinarne. Przykładem jest Japonia. Dla Japończyków ryż jest tym, czym dla nas są ziemniaki – lub też nawet czymś ważniejszym. W końcu spożywają go zarówno rano, w porze obiadowej, jak i wieczorem. Jedzą go też na słodko, również pod postacią lodów. Choć, by zasmakować w takim przysmaku, nie musimy lecieć na drugi koniec świata. Bo też egzotyczne (pod względem doboru składników) desery serwuje się również w Małopolsce czy na Mazowszu. W Polsce uświadczymy na przykład lody o smaku wasabi. Odwiedzający nasz kraj Włosi, by poczuć się jak w domu, zamówią sobie w kawiarni lody o smaku pizzy lub też… nie, pisząc o lodach o smaku sosu bolognese czy lazanii, chyba byśmy przesadzili – lecz kto wie? W końcu naturalne lody wytrawne powoli wchodzą do deserowego kanonu. Pizza z lodami o smaku pizzy na wierzchu brzmi całkiem przyjemnie dla tych, którzy preferują konkretniejsze dania i słodkości. 

Gdzie szukać nowych smaków?

Aby przekonać się, z jakim bogactwem smaków mamy do czynienia w przypadku lodów, wystarczy wejść na chwilę na wyszukiwarkę Google. Podpowiedzi udzielane przez nią mogą być różne. Nam na przykład po wpisaniu frazy “lody o smaku” pojawiły się podpowiedzi takie jak: lody o smaku piwa, whisky, palonego masła itd.

Zdaje się więc, że wielkim wyzwaniem byłoby wymyślanie całkiem nowego smaku lodów. W każdym razie należy się cieszyć, że nie jesteśmy skazani na lody śmietankowe, a możemy skosztować lodów charakteryzujących się bardzo nietypowym smakiem. 

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *