Bez kategorii

Ile pieniędzy dać na wesele, na chrzciny, na osiemnastkę w 2021?

Podczas wielkich rodzinnych przyjęć czeka nas dobra zabawa i mnóstwo pysznego jedzenia. Organizatorzy dopinają wszystko na ostatni guzik, po to, aby solenizant był w pełni zadowolony, a goście miło przyjęci. Jak wiadomo, jeżeli jesteśmy na przyjęciu typu wesele, chrzciny czy osiemnaste urodziny, a nie mamy pomysłu na prezent, lub chcemy dodatkowo podarować coś wartościowego, decydujemy się na podarowanie koperty z pieniędzmi. Ma to posłużyć jako prezent, ale i częściowy zwrot poniesionych przez gospodarzy kosztów. Taki miły gest może być również odebrany jako podziękowanie za pysznie zastawiony stół i świetną orkiestrę. Bardzo częstym problemem okazuje się określenie wysokości kwoty, jaką podarować z okazji przyjęcia.

Zawsze trafiony prezent dla młodej pary

Będąc gośćmi na weselu w tym szczególnym dniu warto dodatkowo uszczęśliwić parę młodą wspaniałym prezentem. Bardzo często jednak nie wiemy, co dokładnie spodoba się nowożeńcom. W sezonie weselnym 2021 warto zdecydować się na kopertę z pieniędzmi i bukiet kwiatów. Pomoże to zwrócić część kosztów wesela. Określając kwotę na prezent, należy kierować się ceną “za talerzyk” czyli około 250 zł za osobę. Ze względu na to, iż kwota, jaką zdecydujemy się przeznaczyć, jest bardzo indywidualna, można zawsze dodać coś więcej. Będzie to miły akcent podczas wesela oraz wspólnego świętowania uroczystości. Zawsze to lepsze rozwiązanie niż któryś z kolei ekspres do kawy czy zestaw porcelany.

Pierwszy sakrament bardzo ważnym świętem

Parę miesięcy po narodzinach dziecka odbywa się jego chrzest. Jest to bardzo ważna uroczystość, na którą zaproszeni zostają członkowie rodziny i niektórzy znajomi. Oczywiście nie obejdzie się on bez rodziców chrzestnych. Kwota, jaką wypada podarować w ramach prezentu, jest uzależniona od tego, kim jesteśmy jako goście. Większą kwotę oczekuje się od rodziców chrzestnych i jest to około 800 zł. Kwoty rzędu 100 zł czy 200 zł będą odpowiednie dla innych gości. Dodatkowy prezent w postaci złotego medalika czy Biblii z dedykacją będzie bardzo mile widziany. Pieniądze na prezent z pewnością będą miłym podarunkiem dla rodziców, zaspokajając wydatki związane z dzieckiem, a jest ich naprawdę sporo.

Wystrzałowa impreza dla młodego dorosłego

Kiedy nadchodzi ten długo wyczekiwany moment wkroczenia w dorosłość, koniecznie trzeba to uczcić wyśmienitą imprezą. Osiemnaste urodziny są naprawdę wyjątkowe i wszystkie nastolatki czekają na nie z niecierpliwością. Jako gość na tego typu imprezie, zazwyczaj warto podarować jakiś prezent, który uszczęśliwi solenizanta. W przypadku rodziców i reszty rodziny osoby, która właśnie kończy osiemnaście lat, wypada podarować kopertę z pieniędzmi. Pozwoli to młodej osobie samej wykorzystać swój budżet na swoje zachcianki lub najbardziej potrzebne opłaty (studia, prawo jazdy itp.). W zależności od zamożności rodziny zazwyczaj kwota ta waha się od 600 zł do nawet 1500 zł. Warto jednak skonsultować ją najpierw z rodzicami solenizanta.


Przeróżne uroczystości, w których bierzemy udział, zobowiązują nas do podarowania czegoś od siebie. Czy to zwykły prezent, czy sama gotówka – nagły wydatek może nas nieco zaskoczyć. Aby nie iść “z pustymi rękami” do solenizanta czy na wesele, warto skorzystać z dostępnych opcji pożyczki online. W szybki i bezpieczny sposób powiększymy swój budżet, dzięki czemu będziemy mogli podarować dowolną kwotę na prezent, lub kupić coś od siebie.

Hejo, jesteśmy pasjonatkami robienia zakupów i wręczania podarków! Dołącz do naszego świata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *